Septembris valitakse ametisse Soome luterliku kiriku Helsingi piiskopkonna uus piiskop. Alates 2010. aastast ametis olnud Irja Askola läheb pensionile. 15. maiks oli esitatud kolm kandidaati. Kaks neist on naisterahvad, kolmas kandidaat on tegelenud seksuaalsuse ja konkreetsemalt eneserahuldamise religioonifilosoofiliste aspektide uurimisega.

Kaisamari Hintikka (49) on alates 2011. aastast töötanud Genfis Luterliku Maailmaliidu abipeasekretärina. Hintikka on varem töötanud Luterliku Maailmaliidu teoloogiaosakonna juhina ning Soome luterliku kiriku välisasjade osakonnas valdkonnajuhina.

Jaana Hallamaa (59) on alates 2002. aastast töötanud Helsingi ülikooli sotsiaaleetika professorina, varem töötanud sama ülikooli süstemaatilise teoloogia õppetooli juhina. Hallamaa on tuntud Soome luterlikus kirikus tegutseva liikumise Tulge kõik (Tulkaa kaikki) aktivistina ning on olnud samasooliste kirikliku "laulatamise" eestkõneleja.

Teemu Laajasalo (43) on Helsingi Kallio koguduse ülemõpetaja, varem on ta juhtinud Helsingi koguduste liitu (soome k seurakuntayhtymä). Laajasalo pälvis laialdast tähelepanu 2016. aasta oktoobris, algatades kirikukellade helistamist Aleppos hukkunute mälestuseks. Käesoleva aasta märtsis keelas ta Kallio kirikus piiblipäevade sündmuse korraldamise, kuna sellel sooviti esitada kiriku traditsioonilist abielukäsitust toetavaid ettekandeid.

Laajasalo teadustöö on keskendunud seksuaalsuse teemadele. Tema bakalaureusetöö käsitles eneserahuldamise religioonifilosoofilisi aspekte ning doktoritöö seksuaalsuse käsitlemist keskkooliõpikutes.

Helsingi piiskopi valimised toimuvad 16. augustil ja 1. septembril ning ta seatakse ametisse 12. novembril 2017.

Piiskopivalimisi ja -kandidaate tutvustavat lehte vt siit

© Meie Kirik