Eesti Päevalehes ilmus 21. mail kolumnist Mart Niineste artikkel, milles hoiatatakse "äärmuskristliku rahvuskalifaadi" kehtestamise eest ja kutsutakse üles Eestit "ristikoerte ja kadakanatside" käest ära päästma, sest isamaa on tõsises hädaohus.

Niineste kujutluses saavad palgalõhe vastu võitlevatest eesti naistest paari paragrahvi toel sundkorras seksiorjad ning sünnitusmasinad, nagu olevat ette kirjutanud Vana Testament ning Adolf Hitler. Kristlik perenõustamine soodustab tema sõnul vaimselt või füüsiliselt vägivaldseid kaassõltuvussuhteid ohvri süüdistamise ja abielu püsimise esikohale seadmise teel. Seksuaalharidus naaseb, kuid abordid on keelatud. Kooseluseadus kaob, kuid selle võrra täieneb kriminaalkoodeks. Kristlik ajupesu jõuab koolipinki, kreatsionism paneb paugu darvinismile.

"Euroopa komberuumi Eestisse laiendamine on see patriotism, mida pidas silmas Gustav Suits. Ning just selle pärast tasub siia jääda või naasta, sest isamaa on hädaohus ning ainult sina, kes sa mõtled Hipisaarte kui lahenduse peale, saad siia jäädes ning siin tegutsedes päästa ta ristikoerte ja kadakanatside poolt rüvetamisest," kirjutab Mart Niineste.

Artiklit võib lugeda siit.

© Meie Kirik