Helsingi luterlik piiskop Irja Askola peab pühapäeval Temppeliaukio kirikut ähvardanud võimalikku terrorirünnakut globaalse sotsiaalse ebaõigluse meeleheitlikuks väljenduseks.

Pühapäeva pärastlõunal toimus Helsingi Temppeliaukio kiriku juures suur politseioperatsioon. Helsingi üks suurematest vaatamisväärsustest suleti külastajatele paariks tunniks. Hoone ette paigaldati betoonist tõkked, et takistada kirikuesisel väljakul autoga inimestele otsasõitmist.

Ajalehele Helsingin Sanomat öeldud kommentaaris märkis Askola, et veel pole teada, kas kavandatud rünnaku taga oli kristluse ja islami vastandamine. Ta rõhutas, et Helsingis on kirikul väga hea koostöö islamiorganisatsioonide juhtidega, kellega ühiselt kantakse hoolt ühiskondliku rahu eest.

"Kirikutesse saab minna täiesti muretult. Meil on väga professionaalne personal, kes on kriisiolukordadeks saanud väljaõppe," julgustab Askola.

Helsingi Temppeliaukio kirikut on üleilmselt kalifaati rajava organisatsiooni ISIS ajalehes nimetatud paganlikuks templiks.

© Meie Kirik