Emeriitpaavst Benedictus XVI märkis kardinal Joachim Meisneri matusel ette loetud läkituses, et Kirikus on praegu "eriti pakiline vajadus veenvate karjaste järele, kes suudavad vastu seista ajavaimu diktatuurile". Emeriitpaavsti sõnumis nähakse kaudset toetusavaldust kardinalidele, kes esitasid paavst Franciscusele järelepärimise ühe tema õpetusliku dokumendi kohta.

Benedictus XVI sõnutsi oli ta kõige enam liigutatud kardinal Meisneri oskusest elada sügava veendumusega, et "Issand ei hülga oma Kirikut, isegi kui paati on sisse tulnud nii palju vett, et see on uppumise äärel."

Benedictuse läkituse luges kardinal Meisneri matusel ette tema erasekretär piiskop Georg Gänswein.

Emeriitpaavsti sõnumis nähakse vihjamisi tehtud toetusavaldust neljale konservatiivsele kardinalile – kellest üks oli 83-aastane Meisner –, kes palusid paavst Franciscuselt ametlikult selgitust selle kohta, kas teatud kohad tema poolt välja antud dokumendis Amoris laetitia on kooskõlas katoliku kiriku moraaliõpetusega.

Kõne all küsimus, kas oma abielu lahutanud ja ilmalikult uuesti abiellunud katoliiklastest paarid saaksid teatud tingimustel osa võtta armulauast.

Paavst Franciscus ei ole seni kardinalide dubia’le vastanud.

Loe lähemalt siit.

© Meie Kirik