Tartu ülikooli süstemaatilise usuteaduse professor Anne Kull kirjutab, et kristlikus traditsioonis ei ole selgesõnalist õpetust tantsu poolt või vastu. Tema hinnangul aga soodustab viimaste aastakümnete suundumus pöörata tähelepanu kõigele kehalisele ka tantsu taas kasutusele võtmist kiriklikus kontekstis.

Anne Kull oletab, et esimestel kristlikel sajanditel oli tantsimine kristlikul jumalateenistusel tavaline, sest kristlased pärisid heebrea jumalateenistuse, sealhulgas tantsimise, tavad. Tantsust loobumise üheks põhjuseks võis olla varase kiriku vajadus eristuda ümbritsevast kultuurist, teisalt usaldamatus kõige kehalise ja seksuaalse suhtes.

"Võib oletada, et viimaste aastakümnete suundumus pöörata tähelepanu kõigele kehalisele, soodustab ka tantsu taas kasutusele võtmist kiriklikus kontekstis – tõenäoliselt mitte iganädalases jumalateenistuses, vaid pigem erilistel pühadel või tähtpäevadel," kirjutab Anne Kull.

Peatselt toimuval Arvamusfestivalil leiab aset Sõltumatu tantsu lava korraldatav arutelu "Miks kirikus ei tantsita". Arutelu on seotud ka ühe aktsiooniga – nimelt etendub Arvamusfestivali ajal Paide kirikus Kadri Sireli tantsulavastus, vahendab ERRi portaal.

Loe lähemalt siit.

© Meie Kirik