Raadiosaates "Räägime asjast" kommenteerisid Konservatiivse Rahvaerakonna juhid Mart Helme ja Martin Helme muuhulgas EELK peapiiskopi Urmas Viilma sekkumist poliitikasse oma kunagise erakonnakaaslase justiitsminister Urmas Reinsalu toetuseks, nentides, et samal ajal on kirikud kasvõi kooseluseaduse vaidluse ajal põõsasse hiilinud jutuga, et nad ei sekku poliitikasse.

Seoses Urmas Reinsalu umbusaldamise teemaga mainisid saates osalejad EELK-le raha eraldamist sõja- ja okupatsioonikahjude kompenseerimise nime all. Mart Helme ütles, et ta pole raha eraldamise vastu, vaid kõne all on see, kuidas seda põhjendati.

"Ma olen alati olnud kiriku suhtes väga positiivselt ja toetavalt meelestatud, aga see, kuidas Urmas Viilma praegu sekkus, oli minu meelest lihtsalt häbiväärne," ütles ka Martin Helme omalt poolt, viidates EELK peapiiskopi väljaastumisele Urmas Reinsalu kaitseks.

"Kõik me teame, et ta [Viilma] on pikka aega olnud IRLi liige, ja kõik me teame, et alles äsja andis valitsus kirikutele, eelkõige EELK-le, 8 miljonit eurot. Sellises olukorras tulla välja ja hakata kaitsma tule alla jäänud ministrit, kes seda rahaandmist otsustas, on ausalt öeldes… Ja kui me paneme sinna kõrvale selle, kuidas kirikud tihtilugu on ka kooseluseaduse vaidluse ajal põõsasse hiilinud jutuga, et nemad poliitikasse ei sekku… Noh, see on ka kahepalgelisuse tipp ikkagi," jätkas Martin Helme.

Saade "Räägime asjast" on eetris igal pühapäeval Tre Raadios, raadios Ring FM ja Kuressaare Pereraadios – hommikul kell 11.00 ja õhtul kordusena kl 21.00. Saadet saab järelkuulata siit.

© Meie Kirik