Paavst Franciscus tuleb tänavu 25. septembril Eestisse ja külastab Tallinna. Eesti katoliiklaste piiskopi Philippe Jourdani sõnul võis küllakutse vastuvõtmisel mängida rolli asjaolu, et kutsujaks oli ka Eesti luterlaste peapiiskop.

"Idee tekkis pärast Lundis toimunud jumalateenistust reformatsiooni 500. aastapäeval. Mõtlesime [koos EELK peapiiskop Urmas Viilmaga], et see kooskutsumine võiks pakkuda paavstile huvi. See, et katoliiklased kutsuvad paavsti, on tavaline. Aga et ka Eesti luterlased ootavad teda, see tekitas kindlasti suurt huvi. Ei julge öelda, et just sellepärast ta otsustas tulla, aga see on olnud kindlasti üks tugev argument," rääkis piiskop Philippe Jourdan EELK väljaandele Eesti Kirik.

Kommenteerides luterlaste sakramentide tunnustamise küsimust, ütles piiskop Jourdan:

"Jah, ristimist tunnustame. Ka abielusid, mis on luterlikus kirikus sõlmitud. Kui luteri kirik on kahe vaba inimese abielu soovi kinnitanud, siis katoliku kirik võtab seda kui sakramenti. Teiste sakramentidega on pikk teekond veel ees, ent need on asjad, millest peab rääkima. Palju on vaja rääkida armulauast ja vaimuliku seisuse sakramendist. Viimane on tegelikult juur, millest asjad sõltuvad suuresti."

Loe intervjuud Eesti Kirikust.

© Meie Kirik