Vatikan tahab "aidata" muuta negatiivset narratiivi seoses viimaste aastate massilise immigratsiooni käsitlemisega avalikkuses. Jesuiidipaatrist Vatikani ametniku Michael Czerny sõnul tehakse sisserändajatest ja põgenikest "patuoinad", mistap tuleks muuta narratiivi ja rääkida rohkem positiivseid lugusid.

"Me vajame positiivseid lugusid," kõneles paater Czerny 7. märtsil, viidates asjaolule, et rändekriis on viimastel aastatel domineerinud maailma poliitilises diskursuses ning seda peamiselt negatiivses valguses.

Vatikani ametniku sõnul on nende ülesanne "aidata" selles küsimuses "muuta narratiivi".

USA parempoolne väljaanne Breitbart juhib tähelepanu, et "filantroop" George Sorose rahastatud immigratsiooni toetav lobigrupp Carta di Roma kurtis hiljuti, et Itaalia meediaväljaannete pealkirjades esines aastal 2017 sõna "migrant" 2455 korda, toites nii inimeste hirme.

Rühmitus töötab selle nimel, et muuta ajakirjanduses immigrantide kohta kasutatavad sõnad "neutraalseks". Näiteks "islamiäärmuslase" asemel tuleks lihtsalt öelda "äärmuslane", et vältida eelarvamuste tekkimist moslemite suhtes.

Loe lähemalt siit ja siit.

© Meie Kirik