EELK peapiiskop Urmas Viilma on koostanud "Ristiinimese valimiskompassi", mille aluseks on tema sõnul võetud Eesti Kirikute Nõukogu ettepanekud. Kõige rohkem said Viilmalt punkte Keskerakond, Isamaa ja Sotsiaaldemokraatlik Erakond. Konservatiivseid ja kristlikke väärtusi rõhutav EKRE on jäänud eelviimaseks.

Viilma lisab samas, et tema analüüsi tuleb "vaadata rangelt ainult EKNi esitatud ettepanekute kontekstis, mis tähendab seda, et tulemus ei anna hinnangut erakonna või selle kandidaatide kristlikule maailmavaatele või üldisele kirikusõbralikkusele."

"Kõige olulisem on siiski, et iga ristiinimesest valija koostaks oma isikliku valimiskompassi ega joonduks ainult minu või ka kellegi teise koostatud lihtsustatud mudelite järgi. Ristiinimese tõeliseks valimiskompassiks on ja jääb Pühakiri, mille valgusesse tuleb asetada eraldi iga kandidaat ja erakond koos nende seniste tegude ja antud lubadustega," kirjutab Viilma.

Valimiskompassis kolmandal kohal asuv SDE on tuntud äärmuslike, kristlikke arusaamu lammutavate seisukohtade poolest. Esimeseks platseerunud Keskerakond aga näib olevat muutnud oma varem väljendatud seisukohti seoses samasooliste suhetega ning toetab nüüd "erinevaid peremudeleid".

Urmas Viilma kuulus enne peapiiskopiks valimist IRLi (praeguse nimega Isamaa) ridadesse.

Loe lähemalt siit ja siit.

© Meie Kirik