Sel nädalal algas Vatikanis kõrgetasemeline kohtumine, kus arutatakse, kuidas võidelda vaimulike seas ulatuslikult levinud lapsepilastamisega. Katoliiklasest ajakirjanik ja kolumnist Phil Lawler leiab aga, et tegelikult üritab Vatikan vältida nende küsimuste arutamist, mis on kriisist jagusaamise seisukohalt olulised.

Phil Lawler on veendunud, et kui Vatikani ametnike poolt väljapakutud päevakorda ei muudeta, ei suudeta taastada avalikkuse usaldust kõrgete kirikutegelaste vastu ja piiskoppide usaldusväärsus kannatab veelgi.

Lawler juhib tähelepanu asjaolule, et konverentsi teemapüstitused on meelepärased paavst Franciscusele, ent seal ei käsitleta peamisi küsimusi nagu homoseksualismi levik vaimulike seas; miks Vatikan kergendas kuritarvitusi toime pannud preestrite karistusi; miks paavst edutas piiskoppe, keda on süüdistatud kinnimätsimistes ja teatud juhtudel ka seksuaalsetes kuritarvitustes; kuidas endisest kardinalist Theodore McCarrickist sai kirikus mõjukas tegelane ja kes teda kaitses.

"Lühidalt, kui [kohtumise] organiseerijad Vatikanis saavad oma tahtmise, ei arutata küsimusi, mis tuleb lahendada, kui Kirik tahab skandaalist lõpuks jagu saada. Vatikan kõneleb läbipaistvusest, kuid kohtumise eelõhtul keeldusid organiseerijad andmast selgeid vastuseid Vatikani ametniku kohta, keda on vettpidavalt kuritarvitustes süüdistatud. Organiseerijad kõnelevad vastutusest, ent ei soovi näha Vatikani ametniku tegusid, kes McCarrickit kattis," kirjutab Phil Lawler.

Loe lähemalt siit.

Foto: ekraanitõmmis videost

© Meie Kirik