Lätist võib saada esimene Euroopa Liidu riik, kes lükkab tagasi naistevastase vägivalla ja perevägivalla ennetamise ja tõkestamise konventsiooni kui neomarksistlikust ja feministlikust ideoloogiast lähtuva dokumendi, vahendab portaal Uued Uudised.

Euroopa Nõukogu 2011. aasta Istanbuli konventsioon on maailma esimene siduv instrument naistevastase vägivalla ennetamiseks ja võitluseks selle vastu. Konventsiooni kriitikute väitel seob see vägivalla usu ja traditsioonidega.

Läti parempoolsed poliitikud väidavad, et dokument surub peale radikaalset feminismi. Konventsiooni vastu on katoliku ja luteri kiriku esindajad, kuid seda toetavad vähemus- ja inimõigusorganisatsioonid.

Läti justiitsministeerium avaldas konventsiooni õigusliku analüüsi, milles öeldakse, et selle vastuvõtmine oleks põhiseaduse vastane ning diskrimineeriks ja alandaks mehi, kes võitlesid Läti iseseisvuse eest.

"Läti rahvas ei saa nõustuda rahvusvahelise leppega, mis sisaldab avaldust, et läti mehed rõhusid ja diskrimineerisid naisi ning takistasid naisi täielikult arenemast," seisab 30-leheküljelises analüüsis.

"Miks peaks läti rahvas siis nüüd toetama ja pühitsema neomarksistlikke ideoloogiaid – soofeminismi – Läti õigussüsteemis ja kõigil elualadel?"

Justiitsministeeriumi parlamendisekretär Jānis Iesalnieks, parempoolse Rahvusliku Alliansi tuntud liige, ütles reedel Twitteris, et Istanbuli konventsiooni toetajad on "homoseksuaalid ja radikaalsed feministid".

Loe edasi siit.

© Meie Kirik