Euroopa Parlamendi president Martin Schulz ja Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker kiidavad tänavu Karl Suure auhinna pälvinud paavst Franciscust, kes on kutsunud Euroopat üles solidaarsusele ja näidanud ka ise nn pagulaste vastuvõtmisel eeskuju.

"Euroopat hingestavad tema väärtused. Paavst juhib meie tähelepanu just nendele väärtustele, tuletades meelde, et inimesest hooliv, inimväärikust hoidev ja kaitsev Euroopa on väärt eeskuju kogu inimkonnale," kirjutavad Schulz ja Juncker.

"Paavst Franciscuse külaskäik Lesbose saarele ei olnud pelgalt žest. Ta võttis sealt endaga kaasa kaksteist Süüria pagulast, tegutsedes konkreetsemalt ja solidaarsemalt kui paljud ELi liikmesriigid," märgivad presidendid ja lisavad, et Euroopal tuleb üles näidata solidaarsust ja ligimesearmastust.

"See on ka poliitika ülesanne – nimelt Euroopas, kus ajaloo vältel on nähtud liiga palju tarasid ja müüre, kaitsekraave ja piire. On üks meie saavutusi, et oleme neist üle saanud ja võitnud rahu ja heaolu," jutustavad Schulz ja Juncker.

Loe lähemalt siit.

© Meie Kirik