Aprilli lõpus ja mai alguses Aleppo linna tabanud Süüria valitsusvägede ja venelaste rünnakutes on hukkunud ilmselt sadu kristlasi, nende seas palju naisi ja lapsi. Kohalik kristlaste kogukond on jäänud valitsusvägede ja sunniitidest mässuliste vaenutegevuse vahele.

"Tõuske palvele Aleppo kristlaste kogukonna ja kõigi süütute tsiviilelanike pärast selles linnas pärast lakkamatut pommitamist, kus sihikule võeti kristlaste ala," kutsub üles abiorganisatsioon Barnabase Fond.

Aprilli lõpus tabas Aleppo kristlaste kvartalit 1350 mürsku, mille tulemusena sai surma 132 inimest, pooled neist naised ja lapsed. 3. mail sai pommitamises surma veel 65 inimest. Nendest omakorda 35 sai surma ainult naisi ja lapsi teenindanud Dabbiti haiglas, mis hävis raketitabamuses.

Barnabase Fond süüdistas palju tsiviilohvreid kaasa toonud rünnakutes Süüria ja Vene vägesid, kelle sihtmärgiks on sunniitidest mässuliste alad. Kuid kristlaste vastu on vaenulikud ka moslemid, kes on lubanud nii armeenlased kui muud kristlased piirkonnast minema kihutada.

Aleppost on põgenenud umbes 50 000 kristlast, kohale on jäänud vaid vaesed ja need, kes pole suutnud lahkuda.

Loe lähemalt siit.

© Meie Kirik