Eestit külastanud Vatikani riigisekretär kardinal Pietro Parolin avaldas kahetsust, et mõned poliitilised liidrid nagu näiteks Ungari ja Poola juhid ei ole pagulaste vastuvõtmise küsimuses Jeesuse kombel avatud.

Postimehe ajakirjaniku küsimusele, mis tundeid temas tekitab, kui mõni poliitiline liider – näiteks Viktor Orbán või Jarosław Kaczyński – erakonnast, mis käsitab end katoliiklikuna, ütleb pagulaste küsimuses midagi paavsti sõnumile täiesti vastupidist, vastas kardinal, et see on kahetsusväärne.

"Kuid on tõesti kurb kuulda kristlastest, kes pole avatud nii, nagu ütleb Jeesus, kelle sõnade järgi tuleb igas inimolendis, olgu ta hingelises või materiaalses hädas, näha tema kujutist. See on koht, kus me ei saa Jeesuse sõnadest mööda vaadata," ütles Parolin.

Paavst Franciscus külastas hiljuti Lesbose saart, kuhu on Türgist saabunud suur hulk Euroopasse pürgivaid migrante, ja võttis sealt Vatikani kaasa mõned moslemiperekonnad. Kardinal Parolini sõnul on Vatikan väike tükk maad ja võib-olla saaksid nad vastu võtta tuhat pagulast, aga mitte rohkem.

Loe intervjuud siit.

© Meie Kirik