Prantsuse usujuhid nõudsid kohtumisel president François Hollande’iga, et võimud astuksid pühakodade turvalisuse tagamiseks jõulisemaid samme. Pariisi peapiiskop André Vingt-Trois rõhutas, et ISIS-e eesmärgiks "ühe perekonna lapsed omavahel tülli ajada".

26. juulil tungis kaks end ISIS-e võitlejaks kuulutanud terroristi Normandias Saint-Étienne-du-Rouvray’ kirikusse ja võttis pantvangi viis inimest – hommikust missat pidanud 86-aastase preestri Jacques Hameli, kaks nunna ja kaks koguduseliiget.

Üks nunnadest rääkis hiljem, et nugadega relvastatud ründajad sundisid eaka preestri põlvitama ning üks neist lõikas vaimulikul kõri läbi. Teine ründajatest aga filmis seda.

Politseil õnnestus kurjategijad maha lasta. Hiljem selgus, et üks terroristidest, 19-aastane Adel Karmiche oli alles kevadel kohtuniku otsusel vabadusse lastud, kuigi prokuratuur oli selle vastu, sest noormees oli üritanud kaks korda Süüriasse reisida, et ISIS-ega liituda.

Karmiche’i radikaliseerumine algas pärast 2015. aasta jaanuarikuist rünnakut usuvastase pilalehe Charlie Hebdo toimetusele.

"Me üritasime talle mõistust pähe panna, kuid iga kord, kui me temaga rääkida proovisime, vastas ta koraani tsitaatidega, mis olid tihti valed või täiesti välja mõeldud," meenutas üks tema koolikaaslastest.

Loe lähemalt siit.

© Meie Kirik