Möödunud nädalal Normandias tapetud preestri matusemissal märkis Roueni peapiiskop, et 85-aastase isa Jacques Hameli viimased sõnad moslemist mõrtsukale olid: "Kao minema, saatan!"

"Kurjus on mõistatus. See kerkib õudusteni, mis võtavad meilt inimlikkuse," kõneles peapiiskop Dominique Lebrun 2. augustil Roueni katedraalis toimunud matusemissal.

"Kas sa mitte seda ei soovinud oma viimseid sõnu lausudes öelda, Jacques, kui sa põrandale vajusid? Pärast seda, kui sind noaga löödi, püüdsid sa ründajaid jalgadega eemale tõugata ja ütlesid: "Kao minema, saatan." Ja sa kordasid: "Kao minema, saatan.""

26. juulil tungisid Normandias Saint-Étienne-du-Rouvray's kirikusse kaks moslemit, kes olid end kuulutanud ISIS-e võitlejateks, ja võtsid viis inimest pantvangi. Üks kirikus olnud nunnadest rääkis hiljem, et nugadega relvastatud ründajad sundisid hommikust missat pidanud eaka preestri põlvitama ning üks neist lõikas vaimulikul kõri läbi, teine aga filmis seda. Mehed karjusid: "Allahu akbar!"

Üks ründajatest oli 19-aastane Adel Kermiche, kes oli kaks korda üritanud Süüriasse reisida, et seal ISIS-ega ühineda. Prantsuse kohus ei pidanud vajalikuks teda vahi all hoida.

Loe lähemalt siit.

© Meie Kirik