Veszprémi peapiiskop Gyula Márfi hoiatab, et džihaad ehk usu levitamine on üks islami põhiideid, mistõttu etendab islam Euroopat tabanud migratsioonilaines märkimisväärset rolli. Samas on see eurooplaste süü, kuid nad lasevad oma kontinendi okupeerida.

"Džihaad on moslemite põhimõte, mis tähendab seda, et nad peavad laienema. Kogu maakerast peab šaria ehk islami seaduse kehtestamise läbi saama dar al-Islam, see tähendab islami territoorium," ütles peapiiskop Gyula Márfi möödunud nädalal avaldatud intervjuus.

Peapiiskopi sõnul on mitmed araabia riigid rahastanud migrante, et nad saaksid Euroopasse suunduda. "Nad ei lase neid Katarisse või Araabia Ühendemiraatidesse, kuid nad annavad neile raha ja ärgitavad neid siia tulema," lausus Márfi.

Kui peapiiskopilt küsiti, miks paavst Franciscus kutsub üles moslemeid vastu võtma, vastas ta, et paavst ei saa väga tugevalt islami nimel korda saadetava vägivalla vastu sõna võtta, sest see seaks löögi alla Lähis-Idas elavad kristlased.

Márfi sõnul on praeguste rünnakute valguses oluline, et Euroopa avastaks taas oma kristlikud juured. "Kui me heidame pilgu meid ümbritsevale arhitektuurile, kunstile, kirjandusele või muusikale, siis näeme, et kõiges on kõige olulisemad väärtused välja kasvanud kristlikust usust. Kui me viskame kõik selle ära, ei jää midagi alles ning meie kultuur kaotab oma tähenduse," ütles ta.

Moslemite moraal on hoopis teistsugune, leiab peapiiskop. See, mis kristlaste jaoks on patt, on moslemite arvates voorus. See, mida kristlased peavad väikeseks eksimuseks, on moslemite jaoks surmapatt. Näiteks uskmatute (kafir) petmine on nende seisukohalt eriti õige tegu.

Peapiiskop lisas, et ta ei vihka moslemeid, vaid armastab neid ja palvetab iga päev nende eest, kuid "see, et me armastame hunte kui Jumala loodud olendeid ei tähenda, et me laseme neil lammaste sekka tulla, isegi kui nad tulevad lambanahas."

"Jeesus käskis meil olla tasased nagu tuvid, kuid arukad nagu maod," märkis peapiiskop Márfi, kelle sõnul on see eurooplaste süü, kuid nad lasevad oma kontinendi okupeerida.

Loe lähemalt siit.

© Meie Kirik