Pariisi peapiiskop kardinal André Vingt-Trois nimetas 3. augustil islamistlike terroristide poolt missa ajal mõrvatud preestri isa Jacques Hameli mälestusteenistusel islami jumalat Allahit "surmajumalaks" ning võrdles teda paganliku Moolokiga, kelle kultus nõudis inimohvrite toomist.

"Neile, kes mähivad end oma hukutavate ettevõtmiste varjamiseks religiooni rüüsse, neile, kes tahavad meile kuulutada surmajumalat – Moolokit, kes rõõmustab inimese surma üle ja tõotab paradiisi neile, kes tema nimel tapavad –, ei tohi lubada lootust, et inimkond nende pettekujutluste saagiks langeb," kõneles peapiiskop Vingt-Trois.

Allahi kõrvutamine paganliku jumaluse Moolokiga on karm võrdlus. Moolokit tuntakse jumalusena, kellele ohverdati arvukalt lapsi, ning teda on samastatud Baaliga, kaananlaste ja foiniiklaste jumalusega, keda on sümbolina kasutanud paljud satanistide rühmitused.

Kardinal lisas, et meeleheidet külvava islami sõnumiga võitlemiseks peab katoliku usk vastupanu avaldama kooskõlas evangeeliumiga.

"Lootus oli see, mis hingestas isa Jacques Hameli jumalateenistust, kui ta armulaua pühitsemise ajal jõhkralt mõrvati," sõnas ta. "Lootus on see, mis annab jõudu idakristlastele, kui neil tuleb tagakiusamise eest põgeneda ja jätta maha kõik peale oma usu."

Kardinal Vingt-Trois lõpetas oma jutluse tugeva ja empaatilise sõnumiga, mis kutsus usklikke üles olema julged ja uskuma katoliku kiriku võitu.

Tsiteerides prohvet Jeremijat, julgustas ta inimesi sõnadega: "…kui nad võitlevad sinu vastu, siis nad ei võida sind, sest mina olen sinuga, et sind aidata ja päästa, ütleb Issand. Ja ma päästan sind kurjade käest ja lunastan sind vägivallatsejate pihust (Jr 15: 20–21). Minu kaitsemüür on armastuse Jumal."

28. juulil peetud jutluses kritiseeris kardinal otsekoheselt Prantsuse ühiskonda vähese julguse eest Daeshi ehk ISIS-e ohuga silmitsi seismisel.

Uudise vahendas portaal Kiriklik Vaatleja.

© Meie Kirik