Kirikuõpetaja Toomas Paul arutleb Maalehes kiriku ja kristluse rolli üle tänases Euroopas ja Eestis ning tõdeb, et kristliku Euroopa aeg on möödas – kristlastel puudub võitlusvaim ja humanism ei lase moslemitega võidelda.

"Mingi oluline muutus toimus kogu maailmas 1960. aastatel ja sealtpeale kukkus kolinal ka kiriku roll ning liikmeskond Eestis. Inimpõlv hiljem, 1991. aastal oli maksjaid 69 299, ja veel üks põlv edasi, 2015. aastal kõigest 29 022," kirjutab Toomas Paul, pidades silmas Eesti evangeelse-luterliku kiriku liikmesannetajaid, ja lisab:

"Ja kui ei ole küla, ei ole koole, postkontorit ega poodi, isegi autolavkat mitte, on vaid suvekodud, siis loota, et keskaegsed kivikirikud täituvad igal pühapäeval rahvaga, on rohkem kui naiivne."

"On üsna selge, et kristliku Euroopa aeg on möödas. Kristlasi võib ju siin olla omajagu, aga neil puudub võitlusvaim. Relvad on araablaste omast paremad, veel, aga humanism ei lase neid kasutada nagu ristisõdade aegu."

"Paraku ristiinimesena ei ole mul ükskõik, mis tuleb. Ma ei saa olla salliv. Ka siis, kui tean, et midagi ei ole teha," arutleb Toomas Paul.

Loe lähemalt siit.

© Meie Kirik