Tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovski (SDE) teatas vastuseks Sihtasustuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) pöördumisele kampaania "Kumm on seks" asjus, et seksuaalvähemuste õigused on võõrandamatud inimõigused ja homoseksuaalsed suhted väärivad ühiskondlikku lugupidamist.

Ossinovski märkis SAPTK-le saadetud vastuses, et sotsiaalministeerium peab oluliseks erinevate vähemuste õiguste kaitset ja nende võrdset kohtlemist, samuti negatiivsete stereotüüpide vähendamist, mis puudutavad seksuaalvähemusi.

"Siinkohal edastame veendunult seisukoha, et homoseksuaalsed suhted on normaalsed ja ühiskondlikku lugupidamist väärivad," jätkas Ossinovski.

Seksuaalvähemuste õigused ei ole Ossinovski sõnul eriõigused, vaid võõrandamatud inimõigused, mille kaitsmine on riigi kohus, sest ilma selleta ei realiseeru demokraatlik ühiskonnakord.

"Soovime, et meie praegused ja tulevased põlved, kellele te oma kirjas viitate, näeksid inimeste erinevustes ja mitmekesises ühiskonnas väärtust iseenesest," teatas Jevgeni Ossinovski.

Loe lähemalt siit.

© Meie Kirik