Alice Assaf, kristlasest ema Damaskusest, jutustas loo sellest, kuidas tal Islamiriigi (ISIS) eest põgeneda õnnestus. Tema poeg George andis aga oma elu, kuna keeldus Kristust salgamast, vahendab portaal Objektiiv.

George (18), kes pärast peksmist maha lasti, pääses siiski palju hullemast, rääkis ema rühmitusele Roads of Success: nimelt ei küpsetatud teda kohalikus pagaritöökojas ega “sõtkutud” tööstuslikult taignaks, nagu juhtus paljude teistega.

Assaf varjus lastega moslemist naabri juures, kui ISIS tuli linna kristlasi tapma. “Hiljem me kuulsime, et nad viskasid ahju ja põletasid ära kuus tugevat meest, kes pagaritöökojas töötasid. Pärast seda püüdsid nad kinni umbkaudu 250 last ja sõtkusid neid nagu tainast töökoja taignamasinas,” rääkis naine.

Kui president Bashar al-Assadi armee Islamiriiki maha suruma saabus, hakkasid džihadistid sõdurite eemale hirmutamiseks rõdudelt ja katustelt lapsi alla loopima.

“Kõige vanem oli 4-aastane,” meenutab naine, kelle intervjuud ingliskeelsete subtiitridega võib vaadata siit.

Moslemist naaber andis Assafi ja ta pere üles. Naine rääkis, et palus vanimal pojal öelda enda kohta mingi moslemi nimi ja oma usk maha salata.

“Ma ei taha ennast peita,” öelnud George emale. “Sa ise ju õpetasid mulle, et tuleb teha, mida Kristus ütles: kes iganes salgab mind inimeste ees, selle salgan ka mina Taeva ees.” (Mt 10:33)

George on maetud massihauda ja ema ei tea, kus see asub.

Tagakiusule vaatamata on paljud kristlased otsustanud Iraagis ja Süürias edasi elada ning olla teistele tunnistuseks oma usust Jeesusesse.

© Meie Kirik