EELK misjoniassessor, Viru praost ja kirikuõpetaja Tauno Toompuu seisab Rakvere volikogu kultuurikomisjoni esimehena kindlalt selle eest, et maksumaksja taskust saaks toetust Rakveres toimuv seksuaalvähemuste filmifestival. Toompuu põhjendab seda väitega, et vähemusi ei tohi diskrimineerida.

Eile, 15. veebruaril, ei leidnud Rakvere linnavolikogus kultuurikomisjoni ettepanek toetust. Selle poolt hääletas 7, vastu oli 11 volinikku. Meedia teatel lahkus Toompuu protestiks enne hääletust saalist.

"Minu kui vaimuliku ja ristiinimese vastutus, mida ma selles positsioonis tunnen, et ma ei tohi olla ebaõiglane ega diskrimineeriv. Jah, ma tean, mis on minu positsioon, jah, ma tean, mis on meie kiriku positsioon ja ma olen selle juures, aga see ei anna mulle õigust diskrimineerida inimesi ja öelda, et teie ei saa rahastust sellepärast, et teil on sellised seksuaalsed sättumused," selgitas Toompuu ETV uudistesaatele "Aktuaalne kaamera".

Väljaanne Virumaa Teataja vahendas, et volikogu istungi eel saatis Toompuu nii volikogu kui linnavalitsuse liikmetele kirja, milles juhtis tähelepanu asjaolule, et kehtiv kultuuriürituste toetamise kord ei jäta volikogule üldjuhul muud võimalust kui rahuldada taotlused vastavalt kultuurikomisjoni liikmete antud punktidele.

LGBT+ filmifestivali korraldajate taotlus sai aga kultuurikomisjonis kõrgeima hinde.

Tauno Toompuu ei soostunud portaalile Meie Kirik ütlema, kuidas ta kultuurikomisjoni esimehena selles küsimuses komisjonis hääletas. Vaimuliku sõnul tuleb tal lähtuda kehtivatest kordadest, isegi kui ta on mõnes asjas teist meelt.

© Meie Kirik