Vatikani usudoktriini kongregatsiooni juhil kardinal Gerhard Mülleril täitub 2. juulil viieaastane ametiaeg ning eri allikate teatel paavst Franciscus seda ei pikendanud. Konservatiiviks peetava Mülleri määras ametisse paavst Benedictus XVI 2012. aastal.

Kardinal Mülleri järglaseks usudoktriini kongregatsiooni juhi kohal võib tõusta Viini kardinal Christoph Schönborn.

Viimasel ajal on kardinal Müller paistnud silma muuhulgas sellega, et on öelnud, et paavst Franciscuse dokumenti Amoris laetitia tuleb tõlgendada katoliku kiriku õpetustraditsiooni valguses.

Väidetavalt esitas kardinal Müller sellesse vastuoluliseks peetavasse dokumenti terve rea parandusettepanekuid, mida ei arvestatud.

2016. aastal palus neli kardinali paavst Franciscuselt selgitusi mõningate dokumendis väljendatud seisukohtade kohta, mida võib mõista või tõlgendada viisil, mis on vastuolus katoliku kiriku õpetusega.

Amoris laetitia mitmeti mõistetavus on konservatiivide ja traditsionalistide ringkonnis tekitanud nördimust ja mõned näevad selles soovi tõlgendada ümber katoliku traditsiooni punktides, mis puudutavad oma abielu lahutanud ja uues suhtes elavate katoliiklaste kiriklikku staatust.

© Meie Kirik