6. novembril alanud Soome evangeelse-luterliku kiriku kirikukogu sügisistungjärgu esimese istungipäeva peateemaks oli piiskoppide kogu esitatud nn Helanderi dokument, milles soovitatakse võimaldada kirikus kahte erinevat arusaama abielust – abielust kui mehe ja naise vahelisest liidust ning samuti kui samasooliste isikute ühendusest.

Viimasena võttis sõna Niilo Räsänen, kes tutvustas kirikukogu liikmetele piibellikku arusaama abielust mehe ja naise liiduna ning märkis, et taoline arusaam esineb kõigis kristlikes konfessioonides. Seepeale katkestas istungi juhataja Seija Kuikka sõnavõtu ning palus kõnelejal püsida teemas ning mitte segada asjasse inimeste seksuaalset orientatsiooni.

Räsänen jätkas oma sõnavõttu, kuid pärast seda, kui ta nimetas homoseksuaalset käitumist Piibli põhjal patuks, katkestas istungi juhataja teda teist korda ning lõpetas sõnavõtu.

Viimati katkestati kõneleja sõnavõtt kirikukogu kevadistungjärgul. Istungit juhatanud peapiiskop Kari Mäkinen sekkus korduvalt Leif Nummela sõnavõttu, kes rääkis homoseksuaalsete paaride lapsendamissoovidest, mis katkestab püsivalt lapse sideme kas bioloogilise isa või emaga. Sõnavõttude katkestamist tuleb kirikukogu istungjärkudel ette haruharva.

Soome luterlik kirik on EELK olulisim välispartner.

 

© Meie Kirik