Joe Bideni võimalik saamine USA presidendiks on andmas Eesti pahempoolsetele ja liberaalidele juurde kõvasti kuraasi ja seljatagust. Sotsiaaldemokraatliku Erakonna juhi Indrek Saare sõnul ei piisa siseminister Mart Helme tagasiastumisest, sest EKRE-l on jätkuvalt kavas läbi viia väidetavalt vähemuste õigusi piirav referendum abielu küsimuses. Niisugune referendum tekitavat aga küsimusi ka Eesti liitlastes.

«Arvestades, et valitsuse üks osapool on jätkuvalt EKRE, kelle juhtimisel kavandatakse läbi viia referendum, mille eesmärk on vähemuste õigusi piirata, oleme jätkuvalt hädas. On selge, et sellega tehakse paljudele inimestele haiget ja aetakse peresid tülli. Lisaks tekitab vähemuste õiguste piiramiseks referendumi korraldamine meie liitlastes vähemalt sama palju küsimusi, kui Mart Helme äsjased avaldused USA suunal,» ütles Saar.

2014. aastal nimetas tollane USA asepresident Joe Biden homoõiguste küsimust «meie aja kõige olulisemaks» kodanikuõiguste küsimuseks. Bideni sõnul on homoõiguste kaitsmine tsiviliseeritud rahvaste definitiivseks tunnuseks ning need õigused tuleb seada olulisemale kohale kui kohalikud tavad ja traditsioonid.