Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna Kristlaste Ühendus taunib sotsiaalministeeriumi plaani täiendada võrdse kohtlemise seadust, nähes selles ohtu õigusriigile ja demokraatiale ning märkides, et ühte kitsast huvigruppi ehk seksuaalvähemusi ei peaks teistest ettepoole tõstma.
Kui sotsiaalministeeriumis – ja nagu selgub, siis LGBT-aktivisti poolt – välja töötatud eelnõu peaks riigikogus vastu võetama, siis võivad löögi alla sattuda eraisikud, kes ei soovi oma korterit välja üürida näiteks homoseksuaalidele või moslemitele, ja usuühendused, kes oma usulistest veendumustest tulenevalt ei saa neile kuuluvaid ruume rentida mistahes inimestele ja organisatsioonidele.
Seadusemuudatustega kaasnevatele probleemidele on juba tähelepanu juhtinud nii Eesti Kirikute Nõukogu kui Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks.
EKRE kristlaste ühendus rõhutab, et igal inimesel on oma kinnisvara välja üürides õigus seada tingimusi.
"Kui tegemist on kristliku majapidamisega, siis on ka neil õigus keelduda, kui üürniku olemus või käitumine läheb vastuollu nende usuliste ja moraalsete veendumustega. Olla kristlane on senimaani samuti inimõigus ja see ei tähenda, et sellega peaksid nüüd kristlased oma põhiõigustest loobuma. Rääkimata südametunnistusest, mille vastu ükski kristlane ideaalis ei peaks minema," öeldakse avalduses.
Kristlaste ühendus rõhutab, et kohtuvõimu abil kristlaste vastu minnes rikutakse otseselt põhiseadusega tagatud usu- ja südametunnistuse vabadust ning sõnavabadust:
"Palume arvestada, et ühe huvigrupi teisest ettepoole tõstmine sellisel juhul ei ole omane õigusriigile ega ka demokraatlikule riigile. … Kui Eestis kui õigusriigis tahetakse vägisi paika panna inimese valikuid, siis ei ole tegu tõesti enam demokraatia, vaid diktatuuriga."
Objektiiv / Meie Kirik