Rootsi luterliku kiriku esindaja lükkab ümber reedel rahvusvahelises pressis jõudsalt levinud uudise, nagu oleks kirikukogu asendanud Jumalale viitavad meessoost asesõnad sooliselt neutraalsetega. Meesoost asesõna asendati ühe liberaalse poliitiku ettepanekul vaid ühes kohas (nimelt Gloria tekstis) ja mõnel pool pakutakse "inklusiivsema keelekasutuse" edendamise huvides alternatiivseid sõnastusi.
"See pole tõsi, see on valeuudis. Ma olen jahmunud ega saa aru, kust seda võetakse," kommenteeris Rootsi kiriku liturgiakomisjoni juht Sofija Pedersen Videke paljudes väljaannetes levinud pealkirja, mille kohaselt olevat Rootsi kirik loobunud kasutamast Jumala kohta meessoost asesõnu või nimetust "Issand".
"Igaüks, kes tahab Jumalat "Issandaks" kutsuda, võib rahulikuks jääda. See sõna on uues käsiraamatus endiselt paljudes kohtades. Me asendasime "tema" [meessoost vormi] sõnaga Jumal ühes kohas, see on kõik."
Kõnealuse ettepaneku tegi vabade liberaalide esindaja kirikukogus Kenneth Nordgren, kelle sõnul on ikkagi tegemist sammuga inklusiivsema keelekasutuse poole.
Suuremat "inklusiivsust" taotletakse ka alternatiivsete vormelitega uues käsiraamatus.
Rootsi luterliku kiriku kõrgeimas otsustuskogus – kirikukogus – istuvad poliitiliste erakondade esindajad, kuigi kirik on riigist lahutatud alates aastast 2000. See on võrreldav olukorraga, kui näiteks sotsiaaldemokraatide või Reformierakonna esindajad otsustaksid Eesti luterliku kiriku kirikukogus liturgiasse ja õpetusse puutuvaid küsimusi.
Loe lähemalt siit.