Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) on nõus, et abielu võiks defineerida põhiseaduses ühe mehe ja ühe naise liiduna, kuid ei toeta Eesti luterliku kiriku peapiiskopi Urmas Viilma ettepaneku teist poolt, mille kohaselt võiks pärast reguleerida eriseadusega ülejäänud koos- ja ühiseluviisid.
"EKRE on alati olnud seisukohal, et kõikidel inimestel on võimalik reguleerida oma majanduslikke suhteid olemasolevate seaduste alusel ka praeguses õiguslikus keskkonnas," vahendab portaal Uued Uudised EKRE esimehe Mart Helme sõnu.
Helme lisas, et selleks ei ole vaja ühtki eriseadust ega kooseluseadust. EKRE esimehe sõnul on järeleandmised kõikvõimalike kooselude osas hiljem homoabieludeks vormistatud.
Küll aga pooldab Konservatiivne Rahvaerakond peapiiskop Viilma ettepaneku esimest poolt ehk ettepanekut täiendada põhiseadust sättega, mis sõnastab selgelt abielu ainult ühe mehe ja ühe naise vahel sõlmitud liiduna.
"Peapiiskop Urmas Viilma ettepanek on meie erakonnale sümpaatne ja vastuvõetav. Sarnaselt peapiiskopile on ka meie erakond kogu aeg seisnud kristlike väärtuste ja traditsioonide elujõulisuse eest," sõnas Helme.
Möödunud nädalal tegi peapiiskop Urmas Viilma Toomkirikus kõneledes ettepaneku sõlmida erakondade ja teiste ühenduste vahel ühiskondlik kokkulepe, mis sisaldaks põhiseaduse täiendamist sättega, mis sõnastab selgelt abielu ainult ühe mehe ja ühe naise vahel sõlmitud liiduna, ja seejärel võimaldaks astuda järgmise sammu ning reguleerida kasvõi eriseaduse tasemel ülejäänud koos- ja ühiseluviisid.
"Ühiskondlik kokkulepe võimaldab tuua ühiskonda rahu nõnda, et traditsioonilise abielu mõiste hägustumise pärast kartjad ei pea enam muretsema ning samal ajal ei ole seksuaalvähemustel põhjust ennast tunda ühiskonnas teisejärguliste kodanikena, kuna saavad kindlusetunde, et nende kooselu saab juriidiliselt kehtivaks ning neile tagatakse tsiviilõiguseid, mille järele nad oma kooselu turvaliseks korraldamiseks seni on tarvidust tundnud," ütles peapiiskop Urmas Viilma.
Objektiiv / Meie Kirik