Rakvere volikogu otsustas hiljuti toetada 1300 euroga LGBT+ filmifestivali MTÜ SevenBow kaudu, mida juhivad festivali korraldavad homoaktivistid. LGBT-festivali kõige innukamaks kaitsjaks ja toetamise eestvedajaks volikogus oli Rakvere Kolmainu koguduse vaimulik Tauno Toompuu, kes on IRL-i liige ja kultuurikomisjoni esimees, vahendab portaal Uued Uudised.

Toetamise poolt olid kõik volikogu erakonnad – Isamaa ja Res Publica Liit, sotsiaaldemokraadid, Reformierakond ja Keskerakond. Vastu hääletas vaid üks erakonnatu ja üks Reformierakonna liige. Enamus volinikke hääletas poolt hoolimata tõigast, et käesoleva aasta veebruaris oli festival napilt rahast ilma jäänud. Raha kulutati festivali ajal "eelarvamustest rääkiva teatrietenduse" ja klaverikontserdi jaoks.

LGBT festivali kõige innukamaks kaitsjaks ja toetamise eestvedajaks volikogus on Rakvere Kolmainu koguduse vaimulik Tauno Toompuu, kes on IRL-i liige ja kultuurikomisjoni esimees. Toompuu ütles, et "teab ka oma koguduses inimesi, kes on kooseluseadust kasutanud ning kellele see on olnud abiks".

Tauno Toompuu on samuti EELK konsistooriumi (kirikuvalitsuse) liige ja Viru praostkonna praost.