Venemaa president Vladimir Putin nimetas laupäeval Moskvas toimunud Kiievi-Vene ristimise 1030. aastapäeva tseremoonial ristimist Vene riikluse alguspunktiks ja identiteedi määratlemiseks.

"Ristimine on Vene riikluse rajamise ja arenemise alguspunkt, meie esivanemate tõeline vaimulik sünd, nende identiteedi ja eneseteadvuse kindlaks määramine, rahvusliku kultuuri ja hariduse õitseng, mitmepalgeliste suhete areng teiste riikidega," ütles Putin.

"[Kiievi-]Vene ristimine on võtmetähtsusega, pöördeline etapp meie ajaloos, tsivilisatsioonilise tähtsusega ja ümbermuutva vaimse jõuga sündmus," lisas Putin.

Samal päeval toimunud tseremoonial Ukraina pealinnas Kiievis nimetas president Petro Porošenko Vene õigeusukirikut otseseks ohuks oma riigi julgeolekule ja lisas, et "on vajalik lõigata läbi kõik kombitsad, mille kaudu agressorist riik meie maal opereerib."

Porošenko sõnul toetab Vene Õigeusu Kirik tingimusteta Kremli imperialistlikku poliitikat, mistõttu olukord kujutab endast "otsest ohtu Ukraina riiklikule julgeolekule" ja "kohustab meid tegutsema".