Üks kristliku sisuga sotsiaalse suhtlemise platvorme, mis võib sobida Facebookist lahkuvatele kristlastele ja konservatiivsete vaadetega inimestele, on SocialCross.org. "Konservatiivid ja kristlased keelatakse [Facebooki poolt] ära piibellike tõdede väljaütlemise eest, sellal kui teised rühmad võivad oma vihkamist välja pritsida ja Facebook ei võta midagi ette," nendib SocialCross’i asutaja Rich Penkoski.

"Facebookis on alanud praktiliselt nõiajaht. Selles osas on veider kasvõi seegi, et sotsiaalmeedia, mis peaks olema sõnavabaduse lipulaev, ei tolereeri sõnavabadust," tõdeb ka Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna kristlaste ühenduse juht Tarmo Hints ning jagab oma kogemust:

"Sain eelmisel nädalal ise kogeda seda, et piisab sellest, kui kirjutad Facebookis lihtsalt kasvõi seda, et maailmas on ainult mees- ja naissugu – lisasin ka juurde, et ülejäänud on mental disorder – ja konto läks kinni."

Hints on seisukohal, et kui Facebookile ei meeldi tõde, nagu see on, siis pole selles kogukonnas midagi teha – tuleb vaadata mujale. Sotsiaalmeedia puudumine ei ole tema sõnul maailma lõpp.

"Õnneks on kristlastel tekkinud oma sotsiaalmeediakanal, mille nimi on SocialCross.org ja mis ülesehituse poolest meenutab pisut Facebooki, kuid mille sisu on läbinisti kristlik," märgib Hints, lisades, et sellel platvormil saab asjadest rääkida nii, nagu nad kristlaste jaoks on ja mille pärast võib Facebookis saada blokeeritud.

"Facebook ei oma tõemonopoli. Me ise oleme lasknud sotsiaalmeediast tekitada endale ettekujutuse kui tõemonopolist," leiab Hints.