Anglikaanikiriku liidri Canterbury peapiiskop Justin Welby sõnul ei ole Jumal ei mees- ega naissoost. "Mistahes inimlik kõne Jumalast on ebaadekvaatne ja teatud määral metafoorne," ütles Welby vastuseks kahele naispiiskopile, kelle arvates peaks kirik loobuma viitamast "meessoost" Jumalale. Pealegi mõjuvat see kahjulikult lastele ja peletavat eemale mittekristlasi.

Septembris märkisid nimelt Gloucesteri piiskop Rachel Treweek ja Dorkingi piiskop Bailey Wells, et viitamine Jumalale kui mehele on "süvenev probleem" ning kirik peaks sellest loobuma.

Seejuures leidis piiskop Rachel Treweek, et meessoo vormide kasutamine (use of male language) mõjub kahjulikult lastele ning sooliselt määratletud keelepruuk võib eemale peletada ka mittekristlasi.

Kristluse ajaloo õppejõud Diarmaid MacCulloch selgitas väljaandele The Times, et Jumalast ollakse harjunud mõtlema ja kõnelema kui mehest Kreeka ja Rooma ühiskonnas elanud varakristlaste "patriarhaalsete ettekujutuste" tõttu.

"Maailm on nüüdseks muutunud ja me peame näitama, et meie arusaam Jumalast on sellest seisukohast avaram ning pole jäänud kinni arhailistesse terminitesse," rääkis MacCulloch.

Loe lähemalt siit.