Äsja "vihakõne-poliitika" karmistamisest teatanud videoplatvorm YouTube on asunud kõrvaldama konservatiivse portaali Objektiiv videoid. Portaali juhtkirjas nenditakse, et tuleb olla valmis eluks ideoloogilise diktatuuri tingimustes, kus sõna on kõike muud kui vaba. "Sõnavabadusest räägitakse selleks, et välistada või pärssida domineeriva ideoloogia kriitikat, ent sõnavabadust päriselt ohustavate probleemide suhtes suletakse silmad ja kõrvad," leiab Objektiivi toimetus.

YouTube on oma platvormilt kõrvaldanud Objektiivi peatoimetaja Markus Järvi nädalakommentaari ja ühe "Fookuses" saate. Portaali toimetus on nõutu, sest keegi ei selgita, mis nendes videotes oli YouTube’i reeglitega vastuolus ning vaietele ka ei vastata. Niisamuti ei ole teada see, kes Objektiivi materjalide peale YouTube’ile kaebusi esitab.

"Sümptomaatiliselt ei selgita keegi, mis nendes videotes endast "vihakõne" kujutas ning millega on niisugune hinnang põhjendatud. Tõtt-öelda jääb arusaamatuks, kuidas üldse YouTube eestikeelsetele materjalidele oskab vastavat hinnangut anda," seisab Objektiivi juhtkirjas.

"Täpselt samuti on kõnekas, et Objektiivi videote mahavõtmist ei ole võimalik vähegi mõttekal moel vaidlustada, sest ühelegi vaidele YouTube lihtsalt ei vasta, nende rahuldamisest rääkimata. Veelgi enam, Eestis ei ole YouTube’il ega Facebookil isegi ühtegi esindajat, kellega saaks probleemist rääkida ning kellelt saaks otsuste kohta selgitust küsida."

"Niisugune olukord on pehmelt öeldes pentsik, sest kui Eesti ettevõtted oma teenuseid osutades on seotud tarbijakaitse seadusest tulenevate päris tõsiste kohustuste, siis sadadesse miljonitesse ulatuvate kasumitega USA sotsiaalmeediahiiud ei kohustu järgima mitte ühtegi Eestis kehtivat seadust, olgugi et nad osutavad oma teenuseid sadadele tuhandetele Eesti inimestele," leiab Objektiivi toimetus.

"Lisaks kõigele muule näitab võimuringkondade huvipuudus niisuguste probleemide vastu, et nende mure sõnavabaduse pärast on võlts. Sõnavabadusest räägitakse selleks, et välistada või pärssida domineeriva ideoloogia kriitikat, ent sõnavabadust päriselt ohustavate probleemide suhtes suletakse silmad ja kõrvad."