19. juunil kell 14.00 toimub EELK Viimsi Püha Jaakobi kirikus Eesti Kirikute Nõukogu teema-aasta "Eesti usk" raames raamatu "Eesti vaimulikest usumärtrid 1917–1991" esitlus ja mälestusjumalateenistus.

Raamat "Eesti vaimulikest usumärtrid 1917–1991" on pühendatud nendele vaimulikele, kes jäid katsumustes kindlaks oma veendumustele ja usule Jumalasse ning olid selle nimel valmis ka surema. Raamatus on ära toodud enam kui 60 usumärtri eluloolised andmed.

Eesti Kirikute Nõukogu asepresident piiskop Philippe Jourdan kirjutab raamatu sissejuhatuses:

"Märtrid ei ole meist kaugel, ei ajas ega ruumis. Nad elasid meie seas Eestimaal ja läksid märtrisurma mitte just väga ammu. Veel tänapäevalgi on märtrid tõesti olemas, nagu hiljuti seda nägime Sri Lankal ja mõnedes Aafrika riikides. Sel keerulisel ajal, mil meil elada antud, võib see väike raamat sulle, armas lugeja, anda palju lootust ning usku sellesse, et "suurim neist on armastus" (1Kr 13:13)."

Mälestusteenistusel teenivad Eesti Kirikute Nõukogu vaimulikud, muusikalises osas teenib kaasa Allar Kaasik (tšello). Sõnavõtuga esineb rahvastikuminister Riina Solman.

Fotol: Viimsi Püha Jaakobi kirik (Wikimedia Commons)