Maailma suurim mööbli jaemüüja IKEA vallandas Poolas töötaja, kes kritiseeris piiblit tsiteerides homoseksuaalset käitumist pärast seda, kui firma palus oma töötajatel osaleda LGBT-üritusel. IKEA hinnangul väljendas töötaja oma vaateid viisil, mis võib riivata LGBT-kogukonna õigusi ja väärikust. Nüüd seisab firma silmitsi Poola võimude algatatud juurdlusega, kuna LGBT-sõbraliku ettevõtte käitumine oma töötajaga võib osutuda diskrimineerimiseks. Samuti kõlavad Poolas üleskutsed IKEA-t boikoteerida.

Kui IKEA palus oma töötajatel osaleda LGBT-üritusel, postitas töötaja Tomasz K. firma veebikeskkonda kaks piiblitsitaati: "Aga kes iganes on püüniseks kellele tahes neist pisikestest minusse uskujaist, sellele oleks parem, et talle veskikivi kaela riputataks ja ta uputataks mere sügavusse" (Mt 18:6) ja "Kui mees magab mehega, nagu magatakse naise juures, siis on nad mõlemad teinud jäledust; neid karistatagu surmaga, nende peal on veresüü!" (3Ms 20:13).

Kui temalt nõuti, et ta need piiblitsitaadid maha võtaks, vastas ta: "Ma olen katoliiklane, ma ei tsenseeri Jumalat."

Peale seda IKEA vallandas ta. Veel üks töötaja lahkus firmast solidaarsusest Tomasz K.-ga.

Poola justiitsminister Zbigniew Ziobro leiab, et tegu võib olla tööalase diskrimineerimisega, ning on andnud prokuratuurile korralduse asja uurida. Juba levivad ka üleskutsed IKEA-t boikoteerida.

Tomasz K. advokaadi sõnul väljendas töötaja lihtsalt oma usulisi veendumusi.