21.–27. augustini toimunud Turku Pride nädala jooksul tutvustati tätoveerimist, transsoolistele mõeldud seksilelusid, joogat, invaseksi ning seda, kuidas hankida lapsi koos samasoolise partneriga jms. Homonädala tähistamisest ei jäänud kõrvale ka luterlik Turu toomkogudus, kes kattis altari homolipuga.
Kuigi enamikes Põhjamaade luterlikes kirikutes on "homolaulatused" aktsepteeritud, on Soome luterlikus kirikus praegu võimalik homopaarile vaid vabas vormis palvus pidada. Siiski püüavad mitmed Soome luterlikud piiskopid ja pastorid kirikus homoliikumisele kaasa aidata.
Kaugeltki mitte kõik Soome luterlikud vaimulikud ja kirikuliikmed ei kiida sedasorti "avatust" heaks, vaid olid Soome rahvuspühamus juhtunust häiritud. Näiteks pastor Pauli Selkee kommenteeris Turu toomkiriku homovärvides altarit nii:
"See on liiast. Altar on püha ja sümboliseerib Jumala ligiolekut. Mulle tundub, et ma ei saaks minna sellesse altarisse missat pidama. Vaevalt küll."
Teisalt oli loomulikult ka neid, kes toetasid Turu toomkoguduse "julget" sammu. Soome kiriku uurimiskeskuse uurimisjuht, teoloogiamagister Jussi Sohlberg väljendas kriitiliste kommentaaride üle nördimust:
"Mõned kommentaarid paljastavad kahjuks ennekõike hirmu, eelarvamusi ja vastumeelsust seksuaalvähemuste suhtes. Nende seksuaalsuses nähakse midagi eriti halba, moondunud ja väära."
Vikerkaarevärvides homolipp sümboliseerib seksuaalvähemuste uhkust oma sättumuse üle.
Vikerkaarel on teatavasti seitse põhivärvi, kuid homolipul ainult kuus.
Arv seitse esineb Piiblis sageli ja sümboliseerib täielikkust või terviklikkust.
Uhkus ei ole kristlik voorus.