EELK peapiiskop Urmas Viilma pöördumine

Armsad õed ja vennad!

Seoses rahvusvahelise vaenatud kristlaste eestpalvepäevaga on Eesti Kirikute Nõukogu ja Eesti Evangeelne Allianss kutsunud üles palvetatama jumalateenistustel üle maa tagakiusatud, jälitatud ja vangistatud kristlaste eest.

Seoses Pariisis toimunud terrorirünnakuga ja suure arvu inimeste surmaga, palun homsel jumalateenistusel kõigis kogudustes eestpalvesse võtta ka selle terrorirünnaku süütute ohvrite lähedased nende leinas. Palvetagem ja süüdakem küünlad ka kõigi lahkunud hingede eest, kes on Issanda palge ette jõudnud vägivalla ohvritena kõikjal maailmas või on oma elu pidanud jätma oma usku tunnistavate märtritena. Mõtleme palves Prantsusmaa riigi ja rahva ning kõigi teiste maade rahvaste peale, kus vägivald on lämmatanud armastuse ja inimesed on sunnitud selle eest põgenema või oma ja lähedaste elu pärast kartma.

Südamlik kaastunne kõigile Pariisi terrorirünnaku ohvrite lähedastele! Paistku Issanda igavene valgus lahkunud hingedele ja kinkigu ülestõusmise Issand ülekohtu ohvritele oma rahu!

„On lohutav, kui neil, kes surevad inimkäe läbi, on Jumalalt antud lootus, et ta meid jälle üles äratab.“ 2Mak 7:14

Armu ja rahu soovides

+Urmas Viilma

Peapiiskop

 

Pöördumine rahvusvahelise tagakiusatud kristlaste eestpalvepäevaks 15.11.2015

 

Armsad kaaskristlased, vennad ja õed!

„Pidage meeles vange, nagu te oleksite kaasvangid, ja kurja kannatajad, sest ka teie olete alles maises ihus.“ (Heebrea 13:3)

Tänu Jumalale oleme Eestimaal ligi veerand sajandit elanud ja tegutsenud usuvabaduse tingimustes. Me ei ole pidanud kogema füüsilist tagakiusu oma usu praktiseerimisel ja kuulutamisel. Kuid on kurb tõsiasi, et 21.sajandi alguseks on just kristlusest saanud maailma kõige tagakiusatum religioon. Kirjeldamatud kannatused on osaks saanud Süüria, Iraagi, Iraani, Nigeeria, Põhja-Korea, Afganistani, Pakistani, Egiptuse, Etioopia jt riikide kristlastele. Iga 5 minuti järel tapetakse mingis maailma piirkonnas oma usku tunnistav kristlane.

Mõtleme palves ka pagulaste peale, kes on pidanud oma kodud maha jätma ja põgenema. Palume tarkust, jumalakartust ja vastutustunnet riigijuhtidele seistes silmitsi suurima sõjapõgenikelainega pärast teist maailmasõda.

Kutsume novembrikuu kolmandal pühapäeval, 15. novembril 2015, vaenatud kristlaste eestpalvepäeval kõiki Eestimaal tegutsevaid kogudusi ja konfessioone üheskoos palvetama kogu maailmas oma usu pärast jälitatud, tagakiusatud või vangistatud kristlaste pärast.

„Ära karda seda, mida sul tuleb kannatada! ... Ole ustav surmani, ja ma annan sulle elukrooni! Kellel kõrv on, see kuulgu, mida Vaim kogudustele ütleb: Võitjale ei tee teine surm mingit kahju!“ (Ilmutuse 2:10,11).

 

Eesti Evangeelne Allianss

Eesti Kirikute Nõukogu